Etsi koulutusta 👉
AMK-tutkinnot, monimuoto-opinnot

Insinööri (AMK) | rakennus- ja yhdyskuntatekniikka | monimuotototeutus

Lapin ammattikorkeakoulu, paikassa Rovaniemi
Pituus
4 vuotta
Opintotuki
Opintotukikelpoinen
Aloitus
Hakuaika
Hakuaika: Kevään yhteishaku (11.–25.3.2025)
Toteutustapa
Monimuotototeutus
Pituus
4 vuotta
Opintotuki
Opintotukikelpoinen
Aloitus
Hakuaika
Hakuaika: Kevään yhteishaku (11.–25.3.2025)
Toteutustapa
Monimuotototeutus
Kaipaatko lisätietoja? Kysy lisää 👍

Insinööri (AMK) | rakennus- ja yhdyskuntatekniikka | monimuotototeutus

Insinööri (AMK) | rakennus- ja yhdyskuntatekniikka | Lapin ammattikorkeakoulu

Kestävään kehitykseen perustuvassa rakentamisessa tarvitaan modernin tekniikan, talouden ja ympäristöalan taitajia. Erityisesti korostuvat talo-, energia- ja tuotantotekniikan vaatimukset.

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan insinöörinä suunnittelet ja toteutat tulevaisuuden rakennuksia, teitä, katuja ja kaivoksia sekä vesi- ja jätehuoltojärjestelmiä. Voit työskennellä asiantuntija-, johtamis-, projektivienti-, tuotanto- ja suunnittelutehtävissä yksityisellä ja julkisella sektorilla.

Opinnoissasi perehdytään arktisten olosuhteiden hallintaan ja älykkääseen rakennettuun ympäristöön. Bio- ja kiertotalous kytketty osaksi koulutusta.

Uramahdollisuudet

Korkeakoulututkinto antaa sinulle monenlaisia tulevaisuuden mahdollisuuksia. Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan insinöörinä voit toimia esimerkiksi:

  • Tuotantoinsinöörinä
  • Tuotantopäällikkönä
  • Suunnittelijana
  • Yrittäjänä
  • Rakennusinsinöörinä
  • Työnjohtajana
  • Myyntitehtävissä

Kiinnostuitko koulutuksesta?

Jos haluat lisätietoa aiheesta Insinööri (AMK) | rakennus- ja yhdyskuntatekniikka | monimuotototeutus, voit täyttää alta löytyvän yhteydenottolomakkeen. Kysymyksesi lähetetään suoraan oppilaitokselle.

Hakeminen

Koulutukseen haetaan valtakunnallisessa yhteishaussa osoitteessa opintopolku.fi.

Lisätietoja hakemisesta ja valintaperusteista löydät Opintopolusta.

Tutkinto / todistus

Insinööri (AMK)

Seuraavat toteutukset

Tulossa 1 toteutus

Syksy 2025

  • Monimuotototeutus
  • Rovaniemi
  • Hakuaika: Kevään yhteishaku (11.–25.3.2025)

Ota yhteyttä

Ota yhteyttä

Haluatko tietää lisää koulutuksesta Insinööri (AMK) | rakennus- ja yhdyskuntatekniikka | monimuotototeutus? Täytä yhteystietosi, niin oppilaitos ottaa sinuun yhteyttä.

reCAPTCHA logo Tämä sivusto on suojattu reCAPTCHA:lla, ja Googlen tietosuojakäytäntö ja käyttöehdot ovat voimassa.
Lapin ammattikorkeakoulu
Jokiväylä 11 C
96300 Rovaniemi

Lapin AMK – Pohjoista tekoa

Olemme kylmiä. Olemme kuumia. Näemme valoa kaikkialla, myös pimeydessä. Olemme sitkeitä ja elämme kiihkeästi. Muovaamme, teemme ja innostumme. Valitsemme ne välineet, jotka toimivat meille parhaiten. Annamme tiedon kulkea, sillä yhdessä olemme enemmän. Kuljemme itse niitä polkuja, joilta löytyy parhaat paikat...

Lue lisää oppilaitoksesta Lapin ammattikorkeakoulu ja katso koulutustarjonta täältä

Sponsoroitu